Nechali si platiť za erotické služby

Autor: Gemerland <redakcia(at)gemerland.sk>, Téma: Spravodajstvo, Zdroj: Mária Faltániová, hovorkyňa KR PZ Banská Bystrica, Vydané dňa: 26. 09. 2007

policia Vyšetrovateľ v Lučenci obvinil z lúpeže a vydierania 36-ročného Jána z Tomášoviec, prechodne bytom Lučenec. V mieste prechodného bydliska sa v nedeľu v noci so zbraňou v ruke vyhrážal 25- ročnému mužovi z okresu Zvolen, že ho zabije. V tom čase sa v byte nachádzala aj 19- ročná priateľka obvineného spoločne s poškodeným mužom, ktorému tesne predtým poskytla erotické služby.

Vzápätí Ján s pištoľou vtrhol do izby, mieril na muža a pod hrozbou udania na polícii za znásilnenie priateľky, žiadal od neho peniaze. Keď sa mu vyhrážal rozstrieľaním kolien, dal mu poškodený 1 600 korún. Ján mu zobral aj mobil a žiadal od neho ďalšie peniaze. Následne poškodený z bytu odišiel pre ďalšie peniaze, ale už sa nevrátil. Na druhý deň skutok oznámil na polícii. Obvinený je v policajnej cele a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby, hrozí mu až 12- ročné väzenie.