Zoznam rubrík
Vyhľadávanie
Naposledy registrovaní
yuanyuan22
chenjinbei
cadwangy3
Novinky
01.04.2007: Autorské práva
Autorské práva vyhradené! Prezentovanie materiálov z tejto internetovej stránky je možné len vo forme uvedenia odkazu na jej pôvodné umiestnenie.

02.01.2007: Upozornenie
Upozorňujeme pisateľov komentárov, že komentáre, ktoré nesúvisia s témou a osočujú budú bez upozornenia vymazané!!!
Kalendár
<<  Február  >>
PoUtStŠtPiSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28    
Spravodajstvo

Stretnutie zakladateľov a aktivistov VPN

Pri príležitosti 18. výročia Novembra 1989 sa i v Rimavskej Sobote zišli prví aktivisti Občianskeho fóra a účastníci udalostí 17. novembra i následných dní zamatovej revolúcie v roku 1989, ktoré viedli k demokratickej obnove vtedajšej československej spoločnosti.

vpn
Včerajšie stretnutie bývalých účastníkov novembrových udalostí a zakladateľov hnutia Verejnosti proti násiliu, ktoré sa konalo v podvečer výročia udalostí na Národní třídě v Prahe, keď vtedajšia totalitná komunistická moc obuškami a vodnými delami zasiahla proti pokojnej demonštrácii študentov, organizoval a moderoval bývalý predseda VPN v Rim. Sobote Jaroslav Bagačka.
vpn1
Spomienka patrila aj aktívnemu vystúpeniu slovenských študentov proti totalite 16. novembra 1989 v Bratislave, kde jedna zo študentských vodcov bola i naša rodáčka Henrieta Hrinková.
vpn2
Zo stretnutia bolo vydané Vyhlásenie priamych účastníkov a sympatizantov nežnej revolúcie v Rimavskej Sobote, ktoré podpísali všetci prítomní a prinášame ho v plnom znení:
My účastníci a sympatizanti novembrových udalostí v roku 1989 sa k ich priebehu a odkazu hrdo hlásime. S radosťou konštatujeme,že hlavné ciele a zámery hnutia Verejnosť proti násiliu-slobodné voľby,sloboda tlače,zhro- mažďovania,odideologizovanie kultúry a ďalšie sa naplnili.Dnešná mladá generácia má nielen otvorené okná,ale aj všetky cesty do vyspelej Európy a sveta. Zároveň však musíme s ľútosťou konštatovať,že v ponovembrovom politickom a niekedy i ostatnom verejnom živote sa objavujú a presadzujú prvky korupcie, klientelizmu, oslabovania morálnych princípov, nacionalizmu, xenofóbie a množstvo iných negatívnych prejavov. Vyzývame preto všetkých miestnych, regionálnych a republikových politikov a osobnosti, aby sa k hodnotám novembra vrátili,aby naša spoločnosť nielen snívala novembrový sen, ale aby sa aj reálnejšie napľňal. My sa k hodnotám nežnej revolúcie budeme neustále hlásiť, k jej etickému i duchovnému odkazu. Budeme tento odkaz sprostredkúvať ďalším generáciám. November 1989 považujeme za jeden z vrcholov našich občianskych životov.

V Rimavskej Sobote,16.november 2007


Daniel Brezina, Pavol Novotný, Anton Kerti, Zoltán Bán, Viliam Vaš, Alexander Vaškúty, Anna Pötheová, Ivan Hlaváč, Milan Kocka, Dušan Rybár, Mária Rybárová, Milan Sedláček, Stanislav Polievka, Katarína Polievková, Pavel Láska, Július Sojka, Ondrej Borláš, Ľubomír Mikláš, Peter Kminiak, Jaroslav Bagačka.
vpn3

| Autor: Viliam Vaš | Vydané dňa 17. 11. 2007 | 2917 prečítaní | Počet komentárov: 4 | Pridaj komentár | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Viliam Vaš
Hlavné menu
Hlavná stránka Najčítanejšie články Diskusné fórum Zoznam rubrík Ankety Fotogaléria Inzercia CHAT Download

smahu horoskopy

smahu počasie

Inzercia
6.11.2018 - Rimavska Sobota
ponuka (Predám)
Predam 2 ks pneumatiky Kor…
6.11.2018 - Rimavska Sobota
ponuka (Predám)
Predam 2 ks pneumatiky Con…
Informácie
IP adresa: 18.206.175.155
Dátum: 20. 02. 2019
Čas: 14:34
Meniny má: Lívia
Zajtra bude: Eleonóra

Práve pripojených registrovaných čitateľov: 4
Free money making opportunity. Join Cashfiesta.com and earn cash. Predpoved pocasia :: www.meteo.sk Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
Zábava
V systéme nie je žiadny partner

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz