Zoznam rubrík
Vyhľadávanie
Naposledy registrovaní
chenjinbei
cadwangy3
chenlinad
Novinky
01.04.2007: Autorské práva
Autorské práva vyhradené! Prezentovanie materiálov z tejto internetovej stránky je možné len vo forme uvedenia odkazu na jej pôvodné umiestnenie.

02.01.2007: Upozornenie
Upozorňujeme pisateľov komentárov, že komentáre, ktoré nesúvisia s témou a osočujú budú bez upozornenia vymazané!!!
Kalendár
<<  September  >>
PoUtStŠtPiSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Spravodajstvo

Podarí sa zrekonštruovať nevyužitú ZŤS-ku?

Rimavská Sobota sa kedysi vyznačovala strojárskym priemyslom. Roky tomu tak nie je. Strojárske firmy boli zrušené. Po tejto tradícii ostal len opustený areál bývalej ZŤS. Roky je nevyužívaný a znehodnocuje sa. Koncom leta 2005 ho kúpila od firmy RBM Production spoločnosť Ardbeg Consulting.

Vyhľadávala vtedy nové príležitosti na investovanie v oblasti priemyselných nehnuteľností. V tomto období pokračoval prílev nových investorov na Slovensko a bolo zrejmé, že lokality vhodné na podnikanie sa na západnom Slovensku pomaly zapĺňajú. Preto vlastník stavil na to, že investori nebudú postupne prenikať ďalej na východ. Areál bývalej ZŤS vyhovoval- bol v dobrom technickom stave, vybavený potrebnou infraštruktúrou a nachádzal sa v lokalite, ktorá mala vysoký potenciál pre investora podnikajúceho v oblasti strojárstva.

Zámerom súčasného vlastníka je jeho oživenie a predaj. Mieni ho zrekonštruovať, aby tam mohli v budúcnosti prísť investori. Vytvorili by sa tak pracovné miesta. Prvýkrát svoj zámer prezentoval na mestskom zastupiteľstve na jeseň minulého roka. Na oživenie areálu chcel vlastník využiť granty z EÚ. O tie však mohla požiadať súkromná spoločnosť, aj mesto. Preto navrhol poslancom za určitých podmienok, aby s nim spolupracovali na tomto projekte. Podľa návrhu malo mesto 315-miliónový (10 500 000 EUR) projekt financovať sumou 15 mil. Sk (500 000 EUR) s tým, že areál by dostalo do vlastníctva. Poslanci však túto ponuku nezmyselne zmietli zo stola. Ďalšie kolo výzvy na uchádzanie sa o financie z EÚ na tento účel je plánované na začiatok mája.
zts
„Vykonali sme všetky kroky, aby sa projekt mohol realizovať. Takže obrazne povedané, lopata je na strane mesta. Ak sa vedenie mesta zobudí a poslanci prehodnotia svoj postoj k projektu, nebudeme sa brániť opätovnému otvoreniu rokovaní. Mesto by však malo zvážiť svoj postoj k tejto príležitosti v čo najkratšom čase, aby bolo realistické splniť termíny stanovené vo výzve,“ vyjadril sa Ing. Juraj Fukatsch, štatutárny zástupca spoločnosti ARDBEG CONSULTING, a.s. Ďalej uviedol, že grantové prostriedky nevystačia na základnú rekonštrukciu a sfunkčnenie objektu. Návrh projektu ráta s opravou strechy a obvodového plášťa, vybudovaním nových sociálnych priestorov a šatní, dobudovaním a úpravou potrebnej infraštruktúry. Na margo záujmu potenciálnych podnikateľov v bývalej ZŤS-ke sa vyjadril, že v posledných mesiacoch sa o areál zaujímalo viacero podnikateľských subjektov.

„Stále však existujú dôvody, pre ktoré sa žiadny z investorov nerozhodol pre podnikanie v areáli. Hlavným dôvodom je, že areál bol vybudovaný v 80-tych rokoch a vo svojom súčasnom stave nie je plne konkurencie schopný areálom, ktoré boli vybudované v posledných pár rokoch. Získanie grantových zdrojov by takúto rekonštrukciu neumožnilo a výrazne by nezvýšilo šancu pozitívneho rozhodnutia podnikateľov pre areál. Ďalším dôvodom je, že väčšina zahraničných investorov, a od vypuknutia krízy obzvlášť, preferuje nájomný vzťah voči kúpe nehnuteľností. Tretím dôležitým faktorom je podpora mesta pre danú lokalitu. Pre investora je dôležité, aby mal istotu, že jeho prítomnosť v areáli je mestom vnímaná pozitívne,“ uzavrel Ing. Juraj Fukatsch.

| Autor: Gemerland | Vydané dňa 24. 03. 2009 | 1632 prečítaní | Počet komentárov: 0 | Pridaj komentár | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Gemerské zvesti plus Soboťan
Hlavné menu
Hlavná stránka Najčítanejšie články Diskusné fórum Zoznam rubrík Ankety Fotogaléria Inzercia CHAT Download

smahu horoskopy

smahu počasie

Inzercia
5.6.2017 - Rimavská Sobota
ponuka (Predám)
Predam detsky bicykel 12 z…
Informácie
IP adresa: 54.158.199.217
Dátum: 26. 09. 2018
Čas: 09:18
Meniny má: Edita
Zajtra bude: Cyprián

Práve pripojených registrovaných čitateľov: 5
Free money making opportunity. Join Cashfiesta.com and earn cash. Predpoved pocasia :: www.meteo.sk Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz
Zábava
V systéme nie je žiadny partner

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz